İBB elektrik-elektronik mühendisi iş ilanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, elektrik-elektronik mühendisi alımı yapacak. Detaylar kariyeribb.com'da!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), alanında en az 2 yıl deneyimli, demiryolu araçlarında bakım tecrübesine sahip alacak. İBB Kariyer iş başvurusu yapacak adayların, üniversitelerin Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olması, YDS, UDS vb. yabancı dil sınavlarından en az 60 puan almış olması gerekiyor. İBB Kariyer İstanbul'da 25 Mart'ta yayınlanan Elektrik-Elektronik Mühendisi iş ilanına başvurular 4 Nisan'da sona eriyor. İBB'nin adaylarda aradığı diğer tecrübe ve nitelikler neler? Kariyer İBB iş başvurusu nasıl yapılır? Tüm detaylar kariyeribb.com'da!

Kariyer İBB özgeçmişinizi eksiksiz şekilde doldurmanız ve belirli aralıklarla güncellemeniz, deneyim, tecrübe ve yetkinliklerinize uygun iş fırsatları konusunda size daha kolay ulaşılmasını sağlayacaktır. İBB Kariyer Özgeçmiş Girişi hakkında detaylı bilgi için bağlantıya tıklayın.

Elektrik-Elektronik Mühendisi İş İlanı Şartları Neler?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kariyeribb sayfasında yayınlanan Elektrik Elektronik Mühendisi iş ilanına başvuracak adaylar, İBB iştirak şirketi Metro İstanbul'da istihdam edilecek. Bu yüzden adayların, yeraltında tünel, metro vb. alanlarda vardiyalı sistemle çalışmaya engeli olmaması gerekiyor. Adayların Public Anons, PLC ve RTU programlama, SCADA, mikro işlemci programlama, demiryolu sinyalizasyon sistemleri hakkında tecrübeli olması da aranan nitelikler arasında yer alıyor. İBB personel alımı hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki Genel Nitelikler ve İş Tanımı'nı inceleyiniz.

Genel Nitelikler

 • Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun,
 • Alanında en az 2 yıl tecrübeli ve tercihen herhangi bir demiryolu projesinde çalışmış,
 • Demiryolu araçlarında bakim tecrübesine sahip, sistemleri devreye alma bilgisine sahip, elektrik devre şemalarını ve devre analizlerini yapabilecek seviyede okuyabilen,
 • Transmisyon (SDH, Metro Ethernet), CCTV, Public Anons, switch ve router’lar, PLC ve RTU programlama, mikro işlemci programlama, SCADA, demiryolu sinyalizasyon sistemleri, telsiz sistemlerinde Proje veya Kontrol Mühendisi veya CER Gücü Sistemleri, OG/DC Sistemler, Katener Sistemi bakim ve revizyon islerinde tecrübeli,
 • Sahada test ve devreye alma tecrübesi olan, motor sürücüleri konusunda deneyim sahibi, motor güç hesapları yapıp kontrol edebilen, sistem entegrasyon kabiliyetine sahip,
 • YDS, UDS vb. yabancı dil sınavlarından en az 60 puan almak,
 • Yurtiçi ve/veya yurtdışı seyahat yapabilme konusunda esnek,
 • Gece vardiyası dahil olmak üzere vardiyalı sistemle çalışmaya uygun,
 • Yeraltında tünel-metro vb. alanlarda çalışabilmek için sağlık durumu elverişli olan,
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan,
 • İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası'nda ikamet eden,
 • "Elektrik-Elektronik Mühendisi" alımı yapılacaktır.
Kariyer İBB online başvuru yapabilmek için www.kariyer.ibb.istanbul sayfasında CV'nizi doldurmanız gerektiğini unutmayın! hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıları inceleyin.

İş Tanımı

 • Raylı sistemlere ait araç, elektronik, elektrik, demiryolu, elektromekanik sistemlerin ariza, bakim ve revizyon süreçlerini planlamak ve gerekli faaliyetleri yürütmek.
İstanbul’u çok seven çalışma arkadaşları aranıyor.
Başvuru için geriye kalan süre

Yorum Gönder

0 Yorumlar