İBB lise mezunu personel alacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bakırköy Ek Hizmet Binası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB Kariyer sitesi en az lise mezunu olmak şartıyla personel alımı yapacağını açıkladı. Geçtiğimiz hafta 9 iş ilanı birden yayınlayan Kariyer İBB, ilanlardan ikisini en az lise mezunu adayların başvurusuna açtı. İBB'nin en az lise mezunu şartı taşıyan iş ilanları neler? İBB iş ilanlarında adaylarda aranan nitelikler neler? İş başvurusu ne zaman sona eriyor? İşte İBB'nin en az lise mezunu olmak şartıyla yayınladığı 2 ilan..

Kariyer İBB'den 28 İş İlanı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun göreve geldikten sonra personel alımlarında şeffaf olunacağını ve liyakatın öne çıkarılacağını belirtmesinin ardından 23 Eylül 2019 tarihinde iş ilanları kariyer.ibb.istanbul sitesi üzerinden yayınlanmaya başladı. Kısa sürede farklı meslek gruplarında ilköğretimden lisansüstü mezuniyet belgesine sahip adayların başvurabileceği 28 iş ilanı yayınlandı.

Proje yöneticisi, teknoloji geliştirme mühendisi, özel güvenlik görevlisi, otobüs şoförü, sosyal inceleme ve tespit personeli, bilgisayar mühendisi, kadın otopark personeli, mezar kazıcısı, gassal, teknik personel, temizlik personeli, dil ve konuşma terapisti, cenaze imamı, özel eğitim öğretmeni, cenaze aracı şoförü, fizyoterapist, ilaçlama personeli, yardımcı personel, kuaför alımı gibi birçok meslek için yayınlanan iş ilanlarında kadınlardan, engellilere birçok özelliğe dikkat eden İBB, en az lise mezunu adayların başvurabileceği 2 ilan daha yayınladı.

En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapılacak

Kariyer İBB İstanbul web sitesinde yayınlanan ve en az lise mezunu olanların başvurabileceği ilanlar, "binek araç şoförü ve hasta bakıcı bakım personeli" olarak duyuruldu. Peki İBB iş ilanlarında adaylarda aranan diğer nitelikler neler? İş başvuruları ne zamana kadar devam ediyor? İBB iş başvurusu nasıl yapııyor? Gelin İBB'nin en az lise mezunları için yayınladığı ilanları birlikte inceleyelim.

Binek Araç Şoförü İş İlanı

En az lise mezunu olan adayların iş başvurusu yapabileceği Binek Araç Şöförü İş İlanı’na başvuracak kişilerin ayrıca en az 3 yıl aktif araç kullanıyor ve B sınıfı ehliyete sahip olması gerekiyor. Genellikle şöför iş ilanlarına başvuracak adaylardan SRC ve psikoteknik belgeleri de istenirken, Binek Araç Şoförü İş İlanı'nda böyle bir şart bulunmuyor. Erkek adayların askerliğini yapmış olması tercih edilirken, bu ilan İstanbul'un tüm ilçelerinde ikamet eden vatandaşların başvurusuna açık. Binek Araç Şoförü İş İlanı’nı incelemek ve iş başvurusu yapmak için bağlantıya tıklayın.

Hasta Bakıcısı ve Bakım Personeli İş İlanı

İBB iştiraki İSPER A.Ş bünyesinde yer alan engelli ve rehabilitasyon merkezleri ile İBB’nin işlettiği tıp merkezlerinde görev alacak olan hasta bakıcısı ve bakım personeli adaylarının, en az lise mezunu olması, erkek adayların askerliğini yapmış olması gerekiyor. İş başvurusu yapacak adayların İstanbul Anadolu Yakası Ataşehir ve çevre ilçelerinde ikamet etmesi ve hasta ve yaşlı bakım sertifikasına sahip olması tercih edilecek. Hasta Bakıcısı ve Bakım Personeli İş İlanı’nı incelemek ve iş başvurusu yapmak için bağlantıya tıklayın.

İBB Kariyer Kayıt ve Başvuru İşlemleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştirakleri ihtiyaç duydukları personel alımları için kariyer.ibb.istanbul web adresi üzerinden iş ilanlarını açıkça herkese duyuruyorlar. Herkes, İBB iş ilanlarına online olarak başvuru yapabilir. E-mail yoluyla ya da elden gönderilen CV’ler kabul edilmiyor.

Kariyer İBB İstanbul iş başvurusu yapabilmek için önce kariyer.ibb.istanbul adresine kaydolmanız ve ardından özgeçmiş oluşturmanız gerekiyor. Aşağıda adım adım Kariyer İBB kayıt ve İBB Kariyer özgeçmiş oluşturma işlemlerini detaylı olarak bilginize sunacağız. Siz de aşağıdaki bilgilerle birkaç dakikada ibb kariyer web adresi üzerinden kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İBB Kariyer web adresi mobil güncellemeleri devam etmektedir. Bu sebeple cep telefonu veya tablet ile İBB Kariyer giriş işlemleri yapılamamaktadır. Daha sağlıklı işlem yapabilmek için, bu süre zarfında bilgisayar üzerinden kayıt olabilirsiniz.

İBB Kariyer Giriş Nasıl Yapılır?

İBB Kariyer giriş işlemi için kendinize ait aktif bir adet e-mail adresiniz olması yeterli. Aşağıdaki adımları takip ederek sadece 1 dakikada İBB Kariyer üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

    1. ‘KAYDOL’ seçeneğini seçerek mail adresinizle yeni bir üyelik oluşturun.
    2. Üyeliğinizi e-posta adresinize gelecek linke tıklayarak aktif hale getirin.
    3. Mail adresiniz ve şifreniz ile siteye giriş yapın.
Daha detaylı bilgi için Kariyer İBB İstanbul Giriş Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İBB Kariyer Özgeçmiş Girişi Nasıl Yapılır?

Kariyer İBB kayıt işlemini yaptıktan sonra direkt iş ilanlarına başvuramıyoruz. Öncelikle kariyer.ibb.istanbul özgeçmiş girişi yapmamız gerekiyor. İBB Kariyer üye girişi yaptıktan sonra anasayfanın üst kısmında bulunan ÖZGEÇMİŞ yazısına tıklayarak özgeçmiş alanlarındaki zorunlu tüm bilgilerinizi ve diğer bilgi alanlarınızı sırayla doldurun.

Özgeçmişinizin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat edin. Çünkü iş başvurularınız ilk olarak bu özgeçmiş üzerinden değerlendiriliyor. Eğer özgeçmişiniz ilanda belirtilen kriterlere uygunsa mülakata davet ediliyorsunuz. Kariyer İBB Özgeçmiş Girişi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda kariyer.ibb.istanbul cv oluşturma aşamalarını görselleriyle anlatmıştık. Detaylı bilgi için yazımızı incelemenizi öneririz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü 'dolandırıcılık' uyarısı yaptı. İBB işe alımlarında aracılık yaparak yardımcı olacağını iddia eden kişi ve kişilere asla itibar etmeyin! Detaylı bilgi için İBB iş ilanlarına başvuranlar dikkat! başlıklı yazımızı okuyun.

İBB Kariyer İletişim Bilgileri

İBB Kariyer web adresinde yaşadığınız diğer sorunlar, görüş ve öneriler için Kariyer ibb iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçmeden önce Kariyer İBB Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Diğer görüş ve önerilerinizi yazılarımızın altına yorumunuzu girerek iletebilirsiniz.

E-Posta Bültenimize Abone Olmayı Unutmayın!
  1. Masaüstü sitede sağ sütunda, mobil sitede ise yazının altında yer alan E-Posta İle Kaydol kutusuna e-mail adresinizi girin.
  2. E-postanıza gönderdiğimiz doğrulama mailindeki onaylama bağlantısına tıklayın.
  3. Böylece e-posta aboneliğiniz onaylanmış olacak ve güncel iş ilanları e-posta adresinize gelecek.
İlanı paylaşmak için aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarına tıklayın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar