İBB iş ilanlarına başvuranlar dikkat!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Logo

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyaç duyduğu personel alımlarını şeffaf ve açıkça duyurmak için açtığı Kariyer İBB yoğun ilgi gördü. 16 milyon kişinin yaşadığı İstanbul'da bu ilgiyi bazı kişilerin dolandırıcılık yapmak için kullandığı ortaya çıktı. İBB iş başvurusunda yardımcı olacağını iddia ederek vatandaşları dolandırmaya çalışan bu kişilere asla itibar etmeyin.

Bildiğiniz üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerine ait iş ilanları 23 Eylül 2019 tarihi itibariyle kariyer.ibb.istanbul web adresi üzerinden açıkça herkesin bilgisine paylaşılmaya başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştirak şirketlerinde çalışmak isteyenler siteye yoğun ilgi gösterince, bu konunun bazı kişilerce suistimal edilmeye çalışıldığı anlaşıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan İBB İnsan Kaynakları Müdürlüğü, vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yapılan resmi açıklama şöyle:

İBB’DEN UYARI: DOLANDIRICILARA KANMAYIN!

İstanbul’da bazı kişi veya kişilerin belediye bünyesinde farklı birimlere personel alımı yapıldığı, iş ihtiyacı olanların işe alınacakları, kendilerinin vatandaşları işe yerleştirmede aracılık yapabileceklerini iddia ederek para topladıkları yönünde bilgiler edinilmiştir. Konunun başkanlığımızı ilgilendiren bir yönü bulunmamakta olup vatandaşlarımızın dolandırıcılık mağduru olmaması için bu tür söylemlere itibar etmemesi gerekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alım süreçleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 4857 sayılı İş Kanunu ve diğer sair mevzuat hükümlerine göre yapılmakta ve bu yöndeki ilanlar belediyemizin kurumsal internet sayfası www.ibb.gov.tr üzerinden kamuoyuna duyurulmaktadır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Yorum Gönder

0 Yorumlar