İBB sahne ışıkçısı iş ilanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sahne ışıkçısı iş ilanı yayınladı. Sahne ışıkçısının görevleri neler? Kimler başvurabilir? Detaylar kariyeribb.com'da!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi meslek lisesi mezunu teknik eleman alımı yapacak. İBB iş ilanları sayfasında yayınlanan Sahne Işıkçısı iş ilanına kimler başvuru yapabilir? Sahne ışıkçısı hangi kurumda görevlendirilecek? İBB sahne ışıkçısı iş ilanına başvuracak adaylarda aranan tecrübeler nedir? Sahne ışıkçısı adaylarını görev ve sorumlulukları neler? Sahne Işıkçısı hakkında detaylar kariyeribb.com'da!

Sahne Işıkçısı İş İlanı Detayları

İBB kariyer sayfasında yayınlanan Sahne Işıkçısı iş ilanına başvuracak adaylar, İBB iştiraki Kültür A.Ş. ve İBB Şehir Tiyatroları'nda görevlendirilecek. Teknik işler kategorisindeki sahne ışıkçısı iş ilanı ile işe alınacak personeller, tiyatro, konser gibi etkinliklerde ışıklandırma yapacaklar. Ayrıca sahne ışıkçıları tüm ışıkların ayarını yapabilecek deneyime sahip olması gerekiyor.

İBB İş İlanına Kimler Başvurabilir?

İBB Kariyer'de yayınlanan iş ilanına başvuru yapacak sahne ışıkçısı, öncelikle en az meslek liselerinin bilişim teknolojileri, elektrik, elektronik ve makine teknolojisi bölümlerinden mezun olması gerekiyor. Teknik eleman olarak görevlendirilecek adayların sahne ve ışık sistemleri alanında en az 3 yıl tecrübe sahibi olması da öncelikli şartlar arasında yer alıyor. İş başvurusu yapacak adayların yüksekte çalışabilmesine bir engeli olmaması ve vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayabilecek olması gerekiyor. İBB iş ilanında ikamet şartı da bulunurken, öncelikle İstanbul Avrupa Yakası'nda Fatih, Beşiktaş, Gaziosmanpaşa ve çevre ilçelerde, İstanbul Anadolu Yakası'nda Üsküdar, Ümraniye ve çevre ilçelerde yaşayan adayların başvuruları değerlendirilecek.

Genel Nitelikler

 • En az meslek liselerinin bilişim teknolojileri, elektrik ve elektronik teknolojisi ve makine teknolojisi bölümlerinden mezun,
 • Sahne ve ışık sistemleri alanında en az 3 yıl deneyimli,
 • Yüksekte çalışabilen,
 • Vardiyalı çalışma konusunda esnek,
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan,
 • İstanbul Avrupa Yakası’nda; Fatih, Beşiktaş, Gaziosmanpaşa ve çevre ilçelerinde ikamet eden,
 • İstanbul Anadolu Yakası’nda; Üsküdar, Ümraniye ve çevre ilçelerinde ikamet eden,
 • "Sahne Işıkçısı" alımı yapılacaktır.

İş Tanımı

 • Tiyatro ve konserlerde ışıklandırma yapmak,
 • Projeksiyon kullanmak,
 • Temsil öncesinde tablo ve perde aralarında ışık köprülerinin kurulmasını ve sahnede bulunan tüm ışık kaynaklarının ayarını yapmak.
İstanbul’u çok seven çalışma arkadaşları aramaktayız.
İBB'nin kariyer sayfasında oluşturduğunuz özgeçmişinizi eksiksiz şekilde doldurmanız ve belirli aralıklarla güncellemeniz, deneyim, tecrübe ve yetkinliklerinize uygun iş fırsatları konusunda size daha kolay ulaşılmasını sağlayacaktır.

İBB Kariyer İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

  1. Bu ilana başvurmak için aşağıdaki BU İLANA BAŞVUR butonuna tıklayın.
  2. Açılan yeni sekmede ilanın üst tarafında yer alan BAŞVUR butonuna tıklayın.
  3. kariyer.ibb.istanbul sayfasına giriş yapın. Eğer üye değilseniz hemen KAYDOL yazan butona tıklayın. Üyelik işlemini tamamlayın. (Kariyer İBB kayıt olmak için linke tıklayın.)
  4. Tebrikler artık İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerine resmi bir iş başvurusu yaptınız. (Eğer özgeçmişinizi daha önce hazırlamadıysanız ilana başvuramazsınız. Kariyer İBB özgeçmiş oluşturmak için linke tıklayın.)
  5. Tebrikler artık İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerine resmi bir iş başvurusu yaptınız.

Aday Kriterleri Şartları'na Dikkat!

İBB iş başvurusu yapmadan önce aşağıda yer alan Aday Kriterleri ve Pozisyon Bilgileri'ni detaylı incelemeyi unutmayın. Kendi özgeçmişinize ve iş tecrübelerinize uygun ilanlara başvurmanızı tavsiye ederiz.

Aday Kriterleri
Tecrübe : Tecrübeli (En Az 3 Yıl)
Askerlik Durumu : Yapıldı, Muaf
Eğitim Seviyesi : Meslek Lisesi(Mezun)
Bölüm : Bilişim Teknolojileri, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojisi
Belge/Sertifika : -

Pozisyon Bilgileri
Şirket/Kurum : Kültür AŞ, İBB Şehir Tiyatroları
Kategori Teknik İşler
Sektör Eğlence Kültür Sanat Sektörü
Pozisyon : Sahne Işıkçısı, Teknik Eleman
Çalışma Şekli : Tam Zamanlı/Sürekli
Personel Sayısı : Belirtilmedi
Pozisyon Seviyesi : Eleman
Özel İstihdam Türü : Yok (Herkes)
Çalışma Yeri : İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
İkamet Tercihi : İstanbul Avrupa Yakası (Beşiktaş, Fatih, Şişli, Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Kağıthane ve çevre ilçeler), İstanbul Anadolu Yakası (Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy ve çevre ilçeler)
Yayınlanma Tarihi : 12 Aralık 2019
Güncelleme Tarihi : -
Son Başvuru Tarihi : 22 Aralık 2019

Başvuru için geriye kalan süre
Kariyer İBB hakkında detaylı bilgi için "Kariyer İBB Nedir?" başlıklı yazımızı inceleyin.
İlanı paylaşmak için aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarına tıklayın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar