109 kadın tren sürücüsü eğitimlere başladı

İBB iştiraki Metro İstanbul'da 109 kadın tren sürücüsü eğitimlere başladı. Detaylar kariyeribb.com'da!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu göreve geldikten sonra İBB ve iştirak şirketlerinde kadın çalışan sayısı artmaya devam ediyor. İBB Kariyer İstanbul sayfasında 18 Kasım 2019 tarihinde yayınlanan Metro İstanbul Tren Sürücüsü iş ilanı doğrultusunda ihtiyaç duyulan 109 personel için kadın adaylar tercih edildi. 4 aylık Tren Sürücüleri Eğitim Programı'nı başarıyla tamamlayan adaylar, brövelerini alarak göreve başlayacak.

Metro İstanbul Müdürü Adaylarla Buluştu

Türkiye’nin en büyük kent içi raylı ulaşım sistemleri işletmecisi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Metro İstanbul AŞ, yeni tren sürücülerini ailesine ekliyor. Kadın istihdamını artırmayı hedefleyen şirkette, 109 kadın tren sürücüsü eğitimlere başladı.

Adaylar, eğitimlere başlamadan önce kahvaltıda Metro İstanbul AŞ Genel Müdürü Özgür Soy ile bir araya geldi. Tren sürücülüğü eğitiminin İBB’nin önemli alanlarından biri olduğunu ifade eden Özgür Soy, kadın istihdamının önemine de vurgu yaptı. Soy, "Biz kadınların iş hayatında daha fazla yer almasını, özellikle İBB’de çok daha iyi pozisyonlara gelmesini istiyoruz" dedi.

İnsanların Hayatı Size Emanet

Tren sürücülüğünün önemli bir sorumluluk olduğuna dikkat çeken Özgür Soy, adaylara şu tavsiyelerde bulundu:

İETT'de Kadın Şoförler Göreve Başladı başlıklı haber için bağlantıya tıklayın.

"İnsanların hayatı size emanet. Her gün kullandığınız trene binen binlerce kişiyi siz taşıyacaksınız. Bu yüzden eğitim standartlarımız çok yüksek. Bu nedenle hepinizi tebrik edip alkışlarken şu konuda da uyarmam gerekiyor, çok zorlu bir eğitim süreci sizi bekliyor. Çok iyi eğitim süreci için çok çalışıp iyi konsantre olmalısınız. Buraya geldiyseniz, kendinizi verirseniz ve bu işi istiyorsanız, ki hepinizin gözlerinde o ışığı, o isteği görüyorum; başarılı olmamanız için hiçbir sebep yok. Hepinize başarılar diliyorum."

Eğitimler 4 Ay Sürüyor

Her gün 2 milyondan fazla İstanbullu'ya hızlı ve konforlu ulaşım imkanı sağlayan Metro İstanbul AŞ bünyesinde görev yapacak tren sürücüleri, yoğun bir eğitimden geçiyor. kariyer.ibb.istanbul adresinden yapılan başvurular arasından seçilen adaylar, 4 ay süren Tren Sürücüleri Eğitim Programı’na katılıyor. Teknik ve teorik derslerin verildiği bu zorlu eğitimin sonunda başarılı olan adaylar, brövelerini alarak göreve başlayacak.

Metro İstanbul AŞ Genel Müdürü Özgür Özsoy'un, 109 kadın aday ile buluşmasına ait video haberi aşağıda izleyebilirsiniz. Metro İstanbul 109 kadın tren sürücüsü alımı ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuz Duman'ın açıklamalarını izlemek için bağlantıya tıklayın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar